Mnoho rodičov plánuje pre svoje deti výlety, pretože nechcú, aby neustále trávili čas doma pred televízorom, počítačom alebo mobilným telefónom. Aký výlet teda naplánovať, aby bol pre ne zaujímavý a boli na ňom šťastné? Určite ich nebaví turistika alebo rôzna história, ktorej ešte nerozumejú. Preto je pre nich ideálne, ak navštívite práve zoologickú záhradu, kde môžu vidieť zvieratá, ktoré len tak voľne v našej prírode neuvidia. Týmto výletom deti určite zabavíte a uvidíte ich vysmiate a spokojné.

Slon africký

Navyše v zoologických záhradách bývajú rôzne programy, viete si chytiť na ruku napríklad orla, z čoho by mali určite veľký nezabudnuteľný zážitok. Navyše ich pri tom môžete aj odfotiť a tak aj vy budete mať na čo spomínať, keď už budú dospelí.

Medzi najznámejšie zoologické záhrady na Slovensku patria Zoologická záhrada Bojnice, Bratislavská zoologická záhrada, Košická zoologická záhrada, Zoologická záhrada Spišská Nová Ves a Zoologická záhrada v Stropkove.

Kráľovský lev

Ak už máte naše Slovenské záhrady obzreté, určite navštívte aj okolité krajiny, kde ponúkajú ešte pestrejší zoznam zvierat. Tieto zoologické záhrady bývajú väčšinou väčšie. Radia sa medzi ne Zoologická záhrada Tierpark Schönbrunn vo Viedni, Zoologická záhrada v Prahe, Zoologická záhrada Dvůr Králové, ktorá je najväčšia a najobľúbenejšia v Českej republike, Zoologická záhrada Krakow Zoologická záhrada Nyíregyháza, ktorá sa nachádza v Maďarsku a je jedna z najkrajších.

Ceny vstupov sa pohybujú rôzne, avšak určite Vás nedostanú na mizinu. Na Slovensku môžete navštíviť aj kontaktnú ZOO pri Liptovskom Mikuláši. Tam si môžete zvieratá aj chytiť a pohladkať, pretože sú zvyknuté na ľudí. Kto by si myslela, že môžete niekde pohladkať napríklad leva? Ľudia sú určite vďační, že niekto začal ponúkať aj takúto službu. Zároveň budú mať vaše deti ešte krajší zážitok, pretože to len tak niekde nenájdu.