Laser je dnes využiteľný v mnohých odvetviach priemyslu či výroby, ale slúži aj na skrášľovanie či označovanie dekoratívnych a reklamných predmetov. Id o technológiu, pri ktorej sa na daný predmet vygravíruje požadovaný text alebo grafická úprava tak, že sa stane nezmazateľný a nepoškodí či nezotrie ho ani voda, slnečné lúče či chemikálie a podobne. Úpravy na jednotlivých predmetoch sa robia bezkontaktnou metódou, pôsobením CO2 lasera. Lúč je schopný na povrchoch vytvoriť do detailov presné a trvalé štruktúry v najrozličnejších tvaroch. Táto činnosť sa kontaktným spôsobom dá urobiť iba veľmi zložito, mnohokrát to však ani nie je realizovateľné. Pomocou lasera s CO2 sa tak dajú upravovať mnohé materiály, bambus, kovy, plasty, drevo, hliník, mramor, sklo, textil či keramika, ale aj silikón, guma alebo lepenka a veľa iných.

Široké uplatnenie laserového lúča

Pri gravírovaní plastu či plexiskla je možné vytvoriť darčekové predmety, prívesky, menovky, výrobné štítky, svetelné panely a veľa iných predmetov. Gravírovať sklo je takisto možné a týmto spôsobom vznikajú pekné darčekové predmety ako sú poháre a fľaše, plakety, poháre na rozličné slávnostné príležitosti ako je svadba či výročia, s logom firiem a podobne. Laserové gravírovanie sa dá využiť aj pri úpravách keramiky, a to priamo alebo formou použitia pasty, ktorá umožní vytvoriť farebný popis, a gravirovanie laserom to je veľmi žiadané pri darčekoch z keramiky.

Upraviť sa dá aj sklenený pohár

Z mramoru sa tiež dajú vytvárať zaujímavé predmety, najmä pri použití jeho tmavých a čiernych odtieňov. Drevo je tiež vďačný materiál, do ktorého sa pri použití laseru s CO2 dajú vygravírovať veľmi originálne vzory a grafické námety. Laser odparí tenkú vrstvu dreva a vytvorí tmavú štruktúru, ktorej odtieň sa dá korigovať. Reklamné predmety sa dobre vytvárajú aj s preglejkou či MDF doskou. Kov tiež nezaostáva a jeho gravírovanie sa používa pri úprave reklamných či darčekových predmetov, zapaľovačov, štítkov, hrnčekov z nehrdzavejúcej ocele či nožov a veľa iných predmetov. Pole využitia gravírovania je veľmi široké, výber je však na zákazníkovi a príležitosti, na ktorú sú predmety určené.