Ak si myslíte, že vzdelávanie nie je nič pre Vás, pretože ste už dávno von z kolotoča učenia ste na omyle. Na kvalitné vzdelanie je čas vždy. Vzdelávanie je celoživotnou formou získavania informácii. A to nielen tých odborných. Veď predsa hovorí sa:  – Človek sa učí celý život. – Je to veľká pravda. Dnes máme ale oveľa viac možností ako sa vzdelávať. Nie je potrebné navštevovať školu alebo inú inštitúciu ak chceme nadobudnúť nielen všeobecné ale aj odborné vedomosti. Stačí nám dobré pripojenie na internet a čas, ktorý sme ochotný do vzdelania investovať.

Dnes na vzdelávanie nepotrebujete stovky eur, stačí si správne vybrať

Pre potrebu zvyšovania svojej kvalifikácie alebo aj rekvalifikácie rôzne inštitúcie aj vďaka poslednému obdobiu poznačenému pandémiou zvýšili počet online kurzov. Kým kedysi to boli iba kurzy, dnes sú to kurzy, kvalifikácie, prednášky, workshopy a iné druhy interaktívnych vzdelávacích kanálov. Stačí si teda zvoliť typ vzdelávania, naštartovať počítač či mobil a hor sa do toho! Ceny jednotlivých kurzov sú pritom rozdielne. Pri všeobecných kurzoch, ktoré nám problematiku skôr predstavujú ale nejdú do hĺbky je cena nulová – teda zadarmo. Pre následné kurzy, v ktorých sa dozvieme viac je cena zhruba od pár eur po 50 – 80 eur. Rekvalifikačné kurzy alebo kurzy zakončené skúškami a vydaním potvrdenia o odbornosti sú ale inou ligou. Tu sa už pohybujeme v sumách niekoľko stoviek eur.

študovať môžete aj v pohodlí domova

No naozaj, napríklad aktuálna cena rekvalifikačného kurzu masér – wellnes pracovník je zhruba 900 eur v závislosti od kraja v ktorom sa kurz chystáte absolvovať. Rekvalifikačné kurzy pritom bývajú spravidla prezenčnou formou. Musíte ich absolvovať osobne v priestoroch vzdelávacej inštitúcie.  Je ale úžasné akými rôznymi formami je nám vzdelávanie dostupné. Nielen priestorovo ale aj časovo a finančne. Každý si teda môže dovoliť kvalitné vzdelanie bez ohľadu na kritériá, ktoré sa museli spĺňať kedysi. Dnes je vo vzdelávaní doslova revolúcia a ľudia bažia po informáciách, ktoré pre nich majú cenu zlata.