A je tu leto. Leto je časom dovoleniek. Trávite aj vy svoj voľný čas mimo pracovných činností práve na letnej dovolenke aj so svojimi malými ratolesťami? Dovolenka s deťmi môže byť zábavou. Deti stále niečo vymýšľajú. Chcú mať pestrý program na dovolenke, kde sa môžu dokonale vyšantiť alebo sa aj zahrať. Ak svojim deťom poviete, že pôjdete na letnú dovolenku, už sa vidia, ako skáču do bazéna. Všimli ste si tie nablýskané detské očká? Deti vedia prejavovať radosť veľmi úprimne. Niekedy priam dosť nahlas. Zbalenie štvorčlennej alebo viacčlennej rodiny na dovolenku môže byť aj náročné. Väčšinou táto činnosť ostane práve na ženy.

kufor s oblečením

Mužom stačí na dovolenku málo. Aj vy máte muža, ktorý vám odpovie, že na dovolenku mu stačia len plavky a šľapky do vody? Ja takého doma mám. Pobaliť aj jeho aj deti mi trvá trošku dlhšie, ako by som zakaždým predpokladala. No, ak viete, čo sa na vašej dovolenke bude nachádzať, je balenie omnoho jednoduchšie. Každému členovi rodiny musíte pobaliť dosť vecí, napríklad spodné prádlo na pár dní, pyžamá na spanie, tričká s krátkym rukávom, tielka, šortky, či rôzne pokrievky na hlavu, akým je šiltovka alebo klobúk. Nemôžete zabudnúť ani na to, že aj na dovolenke môže byť chladnejšie počasie.

more

Myslite na pobalenie aspoň po jednej mikine a jedných teplákov pre každého člena rodiny. Zabudli by ste na zbalenie vhodnej obuvi? Vhodná obuv je práve obuv do vody. No, pri chladnejšom počasí využijete určite aj nejaké pevnejšie tenisky. Ak máte malé dieťa, musíte myslieť aj na jeho potreby. Malé dieťa potrebuje plienky, fľašky, vlhčené utierky, potreby na spanie do detskej postieľky, či mnoho iných potrebných vecí. Veľmi praktickým bude pre vás i vaše malé dieťa zbalenie kočíka. Ku kočíku nezabudnite zbaliť aj slnečník na kočík alebo aj iné príslušenstvo, ktoré vaše bábätko ochráni pred silnými slnečnými lúčami. Každá dovolenka je rajom na zemi. Či idete pri more alebo len tak po iných krajinách, vždy majte na pamäti, že sa vám na tom mieste musí páčiť. Nevynechajte zakúpenie vhodnej magnetky na vašu chladničku. Tam uvidíte všetky miesta, ktoré ste navštívili a užili si letné prázdniny aj s vašimi deťmi.