Keď testosterón klesá, nie je to dobré znamenie. Na dobrý sex potrebujete mať náladu, pričom u mužov sa to tak automaticky berie, že tá túžba prichádza vždy. Ženy často potrebujú oveľa viac času, uvoľnenia či chuti na to, aby chceli sex na dennej báze. Avšak úplne prirodzene sa tak niekedy deje u mužov. Zaujíma vás, čo je za tým? Čo robí klesajúca hladina testosterónu Privatportal? Testosterón je mužský hormón, ktorý riadi práve procesy ohľadom rastu a funkcie pohlavných orgánov, preto naň netreba zabúdať. V živote mužov má špecifický význam. Súvisí taktiež s veľkosťou vášho pohlavného orgánu. Ak hovoríme o nízkych hodnotách testosterónu, treba sa pozrieť na príčiny.

testosterón

Ak totiž máte vitálny zdravotný štýl, cítite sa ako muž v poriadku a sex vám chutí prakticky kedykoľvek, vaša hodina testosterónu je optimálna. O poklese testosterónu možno hovoriť od dovŕšenia 30. roku života, ale je to veľmi individuálna záležitosť. V 50. tke to už môže byť problém, našťastie vieme zachytiť príznaky a regulovať tieto hodnoty tak, aby boli v poriadku. Životný štýl je alfou a omegou. Fajčiari, ľudia, ktorí preferujú nezdravé, mastné jedlá, ktorí nedbajú príliš na svoje zdravie môžu v súvislosti s tým dosahovať aj nižšie hodnoty tohto potrebného hormónu. Dôležité je dopĺňať si aj zásoby ovocia a zeleniny kvôli vitamínu C či D – ak máte výrazný nedostatok, siahnite po tabletách ako doplnkoch stravy.

muž

Ak sa stav nezlepšuje, možno pomôžu aj tabletky určené na zvyšovanie testosterónu, ktoré vám umožnia obnoviť zabudnutú mužnosť. Kvalitu sexu veľmi ovplyvňuje aj nálada, v ktorej sa váš vzťah nachádza. Na začiatku a v etapách zamilovanosti je sex veľmi vzrušujúci a príjemný, ale postupne to môže strácať na sile a dostáva sa stereotyp. Doprajte si vždy chvíle, kde sa môžete trochu utrhnúť z reťaze, nabrať nový elán, lebo takto sa prebudí aj váš testosterón a budete sa cítiť fyzicky fit a ako muž veľmi žiadaný. Nové polohy, ktoré si môžete vyskúšať nielen so svojou partnerkou, ale možno okúsiť aj zakázané ovocie prostredníctvom sexuálnych privátov, kde nájdete, po čom túžite.