Keď všade vidím spokojný vianoce plakala by som,každý dáva krásny fotky a u nás doma peklo na zemi. Už dlhší čas nám to doma neklape nejako neviem kde sa stala chyba. Ja som sa stále snažila, ale je fakt, že pri troch deťoch to už nedávam na 100 percent. Chcela som to riešiť, ale manžel odmieta. Ale čo ma najviac ranilo každému na počkanie vypraví ako ja zničila rodinu ako ja sa chcem rozviesť. A v pondelok si bol zisťovať informácie ohľadom rozvodu a sám chcel podať návrh na rozvod, že ja to vraj chcem. Bol aj na ospodu a čo vraj na mňa nahádzal špiny, on sa vlastne nechce rozviesť to chcem ja. A pracovníčka z ospodu mi volala a aby som sa snažila to dať dohromady.

s

Po tom čo urobil nemám už chuť niečo lepiť. Týmto ma strašne zranil a dnešok je pre mňa šialený. Musím s ním tráviť Štedrý deň a robiť, že mi nič pracovníčka nepovedala a on tiež mi nič nepovedal čo urobil. Mám si počkať, či to z neho vylezie samo. A dnešok šialený vadí mu snáď, že aj dýchame. Musí byť ticho, od rána tu beží v televízii prima zoom. Keď niečo poviem mám ísť niekam a neotravovať. A to najhoršie príde až zistí, že som mu kúpila maličkosť na Vianoce a nie čo mi spísal na zoznam, ale na zozname sú veci samé 5000 Sk vyššie a pretože musím vyjsť sama zo svojim príjmom nemôžem si to dovoliť. A toto to s ním mám urovnať. Ja som povedala toto je úplný koniec.

s

Neviem, prečo chce po mne také drahé darčeky, keď zároveň vie, že si to nemôžem dovoliť. Strašne ma to vytáča a zároveň mrzí. Vždy sa snažím hádky riešiť iba v pokoji, ale najskôr práve toto je ten kameň úrazu. Pomaly mi dochádza, že sa nikdy nezmení a že iný nebude. Vianoce vedľa neho sú pre mňa utrpením. Musím nájsť všetku svoju silu a odísť od neho, vidím, že sem cesta rozhodne nevedie. Čakala som, že sa kvôli mne zmení, ale to sa doteraz nestalo a asi už ani nestane. Nemôžem na jeho „zmenu“ čakať večne.