Vďaka svojej modulárnej konštrukcii sa ktp boxy https://www.schoellerallibert.com/sk/novinky/predstavujeme-sasi-40-vho-partnera-pre-automatizciu dajú ľahko stohovať, čím šetria miesto a uľahčujú manipuláciu. Vyrobené z odolného plastu vydržia aj drsné zaobchádzanie a sú odolné voči vlhkosti a prachu. Priehľadné steny niektorých typov umožňujú kontrolu obsahu bez nutnosti otvárania boxu. Ktp boxy sú dostupné v rôznych veľkostiach a prevedeniach, od malých boxov na drobné súčiastky až po objemné boxy na ťažké materiály. Niektoré modely sú vybavené vekom, ktoré chráni obsah pred prachom a nečistotami.

klt box

K dispozícii sú aj varianty s kolieskami pre ľahkú manipuláciu. Využitie ktp boxov je prakticky neobmedzené. V skladoch slúžia na uskladnenie tovaru, v dielňach na uloženie náradia a materiálu, v domácnostiach na organizáciu hračiek, oblečenia, potrieb do dielne či záhradných nástrojov. Ich variabilita umožňuje prispôsobiť ich rôznym skladovacím priestorom a potrebám. Plastové ktp boxy predstavujú cenovo dostupné a praktické riešenie pre skladovanie a prepravu. Vďaka svojim vlastnostiam a variabilite sú ideálnymi pomocníkmi v každej domácnosti a prevádzke. A pre tých, ktorí hľadajú ešte viac prepracované riešenie, existujú aj vodivé ktp boxy určené na skladovanie elektronických súčiastok citlivých na elektrostatický výboj. Pre chemikálie a nebezpečné látky sú k dispozícii klt boxy z chemicky odolných plastov s tesnením veka zaručujúcim bezpečnosť pri skladovaní aj preprave.

modry box

Nezanedbateľnou výhodou ktp boxov je aj ich ľahká údržba. Vďaka hladkým povrchom sa dajú jednoducho čistiť vodou a bežnými čistiacimi prostriedkami. To je dôležité najmä v prevádzkach s vysokými hygienickými nárokmi, ako sú potravinárske prevádzky alebo dielne zamerané na prácu s citlivými materiálmi. Ktp boxy sa stali symbolom organizácie a prehľadnosti. Či už v domácnosti, kde umožňujú efektívne využitie úložného priestoru a rýchle nájdenie hľadaných vecí, alebo v profesionálnom prostredí, kde uľahčujú logistiku a skladovanie tovaru, sú ktp boxy všestrannými pomocníkmi, ktoré šetria čas, peniaze aj nervy.