Niektorí muži sa erotickým masážam vyslovene vysmievajú a považujú ich za čosi podradné, a niekedy ich dokonca označujú za vyhodené peniaze, nevedia si totiž predstaviť, že by nahradili klasický sex niečím takým. Masáž je pre nich skrátka stále iba masáž.

erotické masáže

A to je práve to, v čom chybujú, pretože sa doposiaľ nepresvedčili o tom, čo erotická masáž dokáže, a prečo je tak obľúbená.

Sex verzus neha – na sexualitu sa muži a ženy spravidla pozerajú odlišne (až na určité výnimky). Muži ju väčšinou považujú za športový výkon s orgastickým vrcholom, kedy treba vykonávať mechanické pohyby zasúvania penisu do vagíny. Muž je v tomto smere dominantný, čo je tiež dané jeho fyziognómiou, a žena je v pozícii darcovskej, keď prijíma mužské semeno, ale ak chcete ženu uspokojiť, musíte jej preukázať veľkú dávku nežností, a to niekedy mužom chýba. Idú vyslovene rovno na vec, a to nie je dobré. Erotické masáže mužom naznačia, ako by mali k sexu pristupovať, že by mu mali dať väčší emočný náboj z hľadiska nehy a láskavosti, teda najmä formou dotykov, hladenia a objímania. A čím lepšie muž ženu pochopí, a čím lepšie ju uspokojí, tým kvalitnejší partnerský vzťah môžu očakávať, a tým aj kvalitatívne lepší bude aj sex, pretože spokojnosť oboch partnerov je pri sexe prvoradá.

masážny olej

Sex verzus masáž z hľadiska fyzickej námahy – tí, čo sa erotickým masážam vysmievajú, vôbec nechápu, že práve masáž je to, čo umožní lepší orgastický zážitok, pretože sa naň lepšie sústredíte, ako pri klasickom sexe. Pri masáži vás nerozptyľuje žiadna fyzická námaha, krv neprúdi do svalstva paží a nôh, ale sústredí sa tam, kde má byť, teda predovšetkým v genitáliách, v oblasti pupka, v mozgu a vo vnútorných orgánoch a nervovej sústave. A vďaka tomu môžu byť masáže natoľko účinné, že je možné týmto spôsobom vyvolať aj veľmi intenzívne viacpočetné orgazmy.