Automatizácia je prítomná v každom odvetví a jej rozmach do budúcna je istý. Neobišiel ani digitalizáciu v skladoch, kde je proces automatizácie trochu zložitejší. Distribučné centrá optimalizujú náklady, zrýchľujú pracovné postupy, digitalizujú pre prehľadnosť a okamžitú reakciu. Na túto skutočnosť je potreba reagovať a to nielen informačne ale aj na báze prispôsobenia. Nie všetky zariadenia používané pri dodávkach majú možnosť sa prispôsobiť inováciám a stávajú sa teda zastarané. Slovensko v tejto oblasti ale nezaostáva a dokáže sa plnohodnotne prispôsobiť požiadavkám dnešného trhu. Digitalizácia a automatizácia v sklade znamená menej fyzických interakcií s ľuďmi. Rýchlosť s akou prevádzka pracuje je podstatne vyššia, tým pádom je produktívnejšia. Logistika je presnejšia, trefnejšia a otvára možnosť robotiky aj v distribučných a skladových centrách.

Sklady prechádzajú na digitalizáciu a automatizáciu

Vďaka spoločnosti Schoeller Allibert sú dostupné informácie a inovácie zo sveta modernizácie dopravy a metodiky skladovania. Vďaka výrobe vlastných obalov na skladovanie a prevoz majú za sebou niekoľko slovenských aj medzinárodných ocenení. Svoje portfólio neustále inovujú a pretvárajú na moderné. Aj prepravkovú radu nasadili na vyššiu úroveň. Vďaka hyperkonektivite, transparentnosti a efektivite. Pre zaradenie do automatizácie s pomocou robotických systémov je ale potrebné niečo viac ako iba klasický box. KTP box je novým predstaviteľom automatizácie v logistike. Je plne kompatibilný so systémami AGV a modernými kyvadlovými systémami.

aj manažéri musia rozmýšľať inovatívne

Je vhodný pre všetky typy pásových dopravníkov, mninákladových a kyvadlových systémov. Má vylepšené drážkovanie a úchyty. Vďaka tomu je jednoduchší na manipuláciu a prepravu. Náklady na priestor a čas sa preto znižujú a sú optimalizované maximálnou možnou mierou. Ich inovácia spočíva nielen v dvojitej základni, ktorá znižuje hluk v priestoroch, je schopná tlmiť vzduch a reagovať na možné údery. Rohy boxov sú ošetrené proti nárazom oblúkovou úpravou, ktorá mechanicky chráni boky boxov pri nárazoch a zvyšujú tak ich životnosť. Ale nielen to, zlepšujú pohyb po dopravníkových pásoch, kde podporuje stabilitu veľká rovná plocha boxu.