Viete kedy je posteľ naozaj pohodlná? Ak má nad päťdesiat centimetrov. Vysoké postele ocenia najmä tí, ktorí majú problémy s pohybom alebo starší ľudia. Ako takúto posteľ vybrať alebo ako svoju nízku, prerobiť na vyššiu? Všetko sa ihneď dozviete.
Izba s posteľou s čelom, bielou plachtou a vankúšmi.jpg

Klasické sú nízke

Klasické postele, ktoré nájdete v ponukách obchodov najčastejšia, majú výšku okolo štyridsiatich centimetrov. Takúto posteľ ešte stále môžeme označiť za pomerne nízku. O vysokej posteli môžeme hovoriť až vtedy, ak bude mať minimálne päťdesiat, ideálne šesťdesiat centimetrovú výšku. Možno sa pýtate, ako môže výška ovplyvniť vaše pohodlie. Veď keď spíte, tak predsa neviete, ako vysoko ste. To je svätá pravda. Výška postele však ovplyvňuje iné veci.

  1. Z vysokej postele, teda z takej, ktorá má okolo päťdesiatich až šesťdesiatich centimetrov, sa vstáva omnoho jednoduchšie. To ocenia najmä starší ľudia. Takáto posteľ ale nie je pohodlná len pre nich. Každého z nás sem tam niečo bolí alebo máme svalovú horúčku po túre. Verte, že v takýchto situáciách, oceníte vysokú posteľ aj vy.

Dievča s blond vlasmi leží na bielej posteli s číta časopis.jpg

  1. Čím ďalej od zeme spíte, tým m teplejšie vám bude. V tomto smere nie je rozhodujúca ani tak výška samotnej postele ako vášho matraca. Vysoké matrace dokážu pod vami vytvoriť vrstvu hrubej izolácie, takže aj spíte v chladnej miestnosti alebo neradi prekurujete svoj byt, bude vám teplo aj v zime. Mimochodom, na vysokých matracoch sa spí neskutočne pohodlne. Navyše, ak budete chcieť spať vyššie, nemusíte meniť celú posteľ, ale len matrac.
  2. Ak budete spať vo výške okolo šesťdesiatich centimetrov nad zemou, budete uchránení aj pred prachom. Ten je všade, najväčším problémom je to, že sa výry, a to aj pri najmenšom pohybe. Na druhej strane je výhodou to, že sa dostane len niekoľko centimetrov nad povrch, kde sa nachádza. Je teda logické, že ak budete spať o niečo vyššie, prach ku vám „nedosiahne“.